کاربرد انواع گوناگون دستگیره درب ورودی

اشتراک گذاری :

دستگیره درب ورودی که از آن به عنوان دستگیره ورودی نیز یاد می‌کنند در رنگ‌بندی‌های متنوع طراحی و به بازار عرضه شده است. این دستگیره‌ها با توجه به نوع و جنس درب استفاده شده انتخاب می‌شوند. به عنوان مثال درب‌های چوبی را می‌توان به وسیله یک دستگیره ورودی زیبا جذاب‌تر به نمایش گذاشت. تا هراندازه در انتخاب دستگیره مدنظرتان برای درب ورودی دقت بیشتری به خرج بدهید می‌توانید مدت زمان طولانی‌تری بدون اینکه دستگیره دچار خرابی یا شکستگی شود از آن استفاده کنید.

طراحی ویژه دستگیره درب ورودی ساختمان‌های مدرن

اگر  زمان زیادی صرف کنید و ساختمان را زیبا و شکیل طراحی کنید اما دستگیره درب ورودی را به درستی انتخاب نکرده باشید، این انتخاب در اولین نگاه طراحی انجام شده را نامنظم و زشت جلوه می‌دهد. در طراحی ساختمان‌های مدرن و امروزی به طراحی دستگیره به عنوان یک عنصر اساسی توجه می‌شود. زیرا میهمانان و مراجعه‌کنندگان به ساختمان مورد نظر در قدم اول با درب و دستگیره آن مواجه می‌شوند و پس از عبور از این مرحله می‌توانند طراحی داخلی خانه را مشاهده کنند.

 

 دستگیره پلاک

 

انتخاب دستگیره‌های قدیمی باب میل صاحبان ساختمان‌های شیک و امروزی نیست؛ زیرا آن‌ها می‌خواهند بنا بر هزینه‌ای که جهت طراحی داخلی و بیرونی ساختمان انجام داده‌اند. درب ورودی نیز به بهترین نحو طراحی شود و ذوق هنری آن‌ها را به تصویر بکشد. از این رو می‌توانید برای درب‌های چوبی تیره یا قهوه‌ای سوخته از دستگیره‌های نقره‌ای براق استفاده کنید. یک دستگیره درب ورودی نقره‌ای در کنار رنگ قهوه‌ای تیره درب هارمونی جذابی را به وجود می‌آورد و می‌تواند به سرعت نظر بیننده را به سوی خودش جذب کند.

اگر از درب‌های رنگ روشن در طراحی منزلتان استفاده کرده‌اید سعی کنید دستگیره را با تناژ رنگ‌های تیره مانند مسی انتخاب کنید تا هارمونی رنگ‌های استفاده شده به خوبی حفظ شود.

دستگیره کابینتی

 

برخی از افراد علاقه‌مند هستند که درب ورودی ساختمانشان را دربی بزرگ و سلطنتی با کنده‌کاری‌های خاص و ویژه در نظر بگیرند. در این مواقع باید به انتخاب دستگیره درب ورودی توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ زیرا به همان نسبتی که درب دارای طراحی‌های متنوع است دستگیره نیز باید دارای پیچ و خم و زیبایی خاصی باشد. در کنار هم قرار گرفتن این دو عنصر می‌تواند درب منزل را به مانند قصر پادشاهان زیبا و خاص جلوه دهد و میزان تبحر صاحب منزل در زمینه طراحی داخلی را برای میهمانان هویدا سازد.

دستگیره‌های ورودی بنا بر سلایق متنوع و درب‌های ارائه شده متفاوت در انواع گوناگونی طراحی و عرضه شده‌اند. کافی است دستگیره مدنظرتان را بنا بر درب ورودی که مد نظر دارید خریداری کنید و با نصب آن جلوه ویژه‌ای به طراحی درب های منزلتان ببخشید.