هفت گام تا نصب دستگیره دوتکه

توسط admin
/
23 دی 1401

گام اول

اولین اقدامی که می‌بایست در زمینه نصب دستگیره انجام دهید این است که مکان دقیقی که قرار است دستگیره روی درب نصب شود را مشخص کنید. در این مرحله اندازه گیری‌های بسیار حساس هستند و می‌بایست کاملا درست انجام شوند. استانداردترین اندازه ای که برای این مکان در نظر گرفته شده چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متر فاصله از قسمت پایین درب است.

گام دوم

این مرحله مربوط به علامت گذاری سایز مقطع است. همانطور که می‌دانید قفل‌های مختلف از نظر اندازه متغیر بوده و این اندازه‌ها چیزی بین ۴ الی ۱۰ سانتی متر هستند. باتوجه به سایز قفلی که در اختیار دارید می‌بایست محل موردنظر را تعیین کرده و علامت گذاری کنید.

گام سوم

این دستگیره‌ها از یک چهارسو تشکیل شده اند که باید محل آن را روی درب مشخص کرد. این قسمت را به درستی سوراخ کنید. توجه داشته باشید که اندازه این سوراخ باید ۲۰ میلی متر باشد.

گام چهارم

بعد از اینکه مکان دقیق چهارسو مشخص شد نوبت به مشخص کردن مکان سیلندر است. سوراخ سیلندر می‌بایست چیزی به اندازه ۳۰ میلی متر باشد. توجه کنید که اندازه‌ها بسیار حساس هستند. در واقع باید این استانداردها را به درستی رعایت کنید تا سیلندر، چهارسو و دیگر قطعات به خوبی سر جای خود قرار گیرند.

گام پنجم

عبور دادن محور چهارپهلوی دستگیره از درون مغزی قفل. این کار باید به گونه ای انجام شود که شیار محور به سمت پایین باشد.

گام ششم

حالا قاب پایینی دستگیره را از چهار سمت سوراخ کنید. این سوراخ‌ها محل نصب و سفت کردن پیچ‌ها هستند. حتما از سفت شدن پیچ‌ها اطمینان حاصل کنید تا دستگیره لقی نداشته باشد.

گام هفتم

در پایان می‌توانید با عبور دادن دستگیره از چهارپهلو آن را روی پایه فلزی مربوطه نصب کنید. دستگیره‌های رزت دارای یک پیچ به نام پیچ آلن هستند. این پیچ را در انتهای کار حتما به خوبی سفت کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.