دستگیره پلاک

توسط admin
/
23 دی 1401

آشنایی با دستگیره پلاک

دستگیره‌های درب هر چقدر هم که پیش پا افتاده به نظر برسند، نه تنها نقشی کاربردی، بلکه نقشی تزئینی نیز در داخل و خارج منزل و یا محیط دارند. مدل‌های زیادی با طرح‌های منحصربه فرد با یا بدون کلید نیز در بازار وجود دارد. اما از نظر بسیاری از افراد، همه دستگیره‌های درب ها کم و بیش یکسان هستند. اکثر افراد از وجود انواع و تفاوت‌های زیاد بین مکانیسم‌های انواع دستگیره درب غافل هستند. این تفاوت‌ها بر عملکرد دسته‌ها تأثیر می‌گذارد. این بدان معناست که هر دربی بسته به عملکرد خود، دستگیره درب مناسبی برای همراهی با خود خواهد داشت. اما یکی از انواع دستگیره‌های موجود در بازار، دستگیره پلاک نام دارد که قدیمی‌ترین نوع دستگیره درب نوع خود در بازار می‌‎باشد که معمولا برای درب اتاق‌های خواب و ورودی و غیره استفاده می‌شود.

پیشنهاد مشاهده : دستگیره های پلاک

طراحی این دستگیره پلاک به گونه ای است که دستگیره و قفل در روی یک صفحه قرار گرفته و از اهرمی برای باز کردن درب استفاده می‌شود. این دستگیره دارای قفل اهرمی است که هنگامی که کلیدی را در قفل آن قرار دهید و آن را بچرخانید، تک تک اهرم‌ها را در موقعیت مناسب قرار می‌دهد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، قفل جدا می‌شود و به شما امکان می‌دهد که در را باز کنید. این دستگیره با طراحی همه کاره، از دوام خوبی در طول زمان برخوردار است که به شکل یک عصا دراز با فشار ساده دست از بالا به پایین فعال می‌شود. صفحه آن که از طول کشیده شده است، به تمیز نگه داشتن درب و محافظت از آن در برابر هر اثر انگشت کمک می‌کند.

 

کاربردهای دستگیره پلاک

دستگیره پلاک که به دستگیره یک تکه نیز شناخته شده است مناسب مکان‌هایی است که نیاز به امنیت و حریم خصوصی بیشتر دارند (مانند اتاق خواب، دفاتر کار، درهای ورودی). این دستگیره‌ها تقریبا برای هر نوع دربی قابل اجرا و بسیار کاربردی است. این مدل از دستگیره‌ها قابل نصب بر روی انواع درب چوبی و اتاقی، درب ورودی آهنی، درب لابی و غیره می‌باشند. البته باید توجه داشت که برای هر درب مدل متناسب را خریداری کرد و با توجه به تنوع محصولات و رنگ‌های مختلف می‌توان متناسب با دکور فضای مورد نظر دستگیره را تهیه نمود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.